Koaličná kríza vyvrcholila, pričom nateraz je rozpad vlády zažehnaný. O súčasnej situácií prehovoril aj Richard Sulík či Boris Kollár, ktorí vyjadrili do budúcna lepšiu vzájomnú spoluprácu. Strana Sme rodina zároveň prišla s požiadavkami, ktoré musia byť splnené, aby podržali vládu.

Len pred niekoľkými hodinami pritom šokoval fakt, že NAKA zadržala nominanta Sme rodina, Vladimíra Pčolinského pre údajné podozrenie z korupcie, ktorý zastáva funkciu šéfa SIS. Turbulentné obdobie koalície sa však neskončilo a po tlaku ostatných strán sa rozhodol nečakane odstúpiť z funkcie ministra zdravotníctva Marek Krajčí.

Ten svoj postoj vysvetlil v emotívnom príhovore počas tlačovej besedy, pričom len nedávno otvorene priznal, že je bezmocný a na sprísňovanie opatrení nemá podporu vo vláde ani u hlavného hygienika. Svojho ministra sa zastal premiér Igor Matovič, ktorý ocenil jeho snahu chrániť ľudské životy a zdravie počas koronavírusovej pandémie.

Podľa informácií Pravdy má už Marek Krajčí nachystaný nový post a má sa údajne stať šéfom parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Na novom mieste by tak mal nahradiť súčasnú šéfku výboru Janu Bittó Cigánikovú zo strany SaS, ktorá by skončila. Politička po opýtaní túto informáciu nepotvrdila, no ani nevyvrátila.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: YT/Politika Dnes, FB/Igor Matovic