Krajčího hlavu žiada po Sulíkovi už aj ďalší politik!

Dátum:

Marek Krajčí vedie rezort zdravotníctva rok, na jeho hlavu sa však valí jedna kritika za druhou. Minister prebral funkciu v najnáročnejšom období samostatnej Slovenskej republiky. Kvôli prítomnosti pandémie koronavírusu je na zozname zodpovednosti za občanov krajiny hneď po priemiérovi. 

Mareka Krajčího však nekritizujú iba opoziční poslanci a hnutia, ktoré sa do vlády po voľbách nedostali. V zuboch ho má aj koaličný partner Richard Sulík, ktorý tvrdí, že ako človeka ho má rád, avšak na pozícií ministra zdravotníctva zlyhal. Pripisuje tomu nedostatok manažérskych skúseností, a dokonca sa ponúkol, že zaňho rezort preberie on sám.

Michal Truban, podpredseda hnutia Progresívne Slovensko, sa síce o post ministra zdravotníctva uchádzať nemôže, odstúpenie Krajčího však považuje za nevyhnutné: „Núdzový stav v druhej vlne vyhlásili prvýkrát od 1. októbra. Vtedy bol kumulatívny počet obetí 54. Po 5 mesiacoch je obetí už takmer 7-tisíc a pribúdajú najrýchlejšie na svete.“

Podľa Trubana sa minister Krajčí v tejto kríze nespráva ako manažér, ale ako pasažier, ktorý sa s tým celým už len odovzdane vezie. „To je ešte oveľa horšie, ako spraviť chyby alebo mať v nejakej situácii nesprávny úsudok, pretože mu už ľudia neveria, že vie, kam nás opatreniami vedie. Ak chceme tento strašný trend otočiť, nebude stačiť sprísnenie pár opatrení a tlačovka s vedcami. Vláda potrebuje predovšetkým obnoviť dôveru verejnosti v to, že vie, čo robí,“ čomu by podľa Trubana pomohol jedine odchod ministra z funkcie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Michal Truban | Foto: YT/LifeTV

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...