Richard Sulík prekvapil verejnosť a zdá sa, že aj samotného premiéra Slovenskej republiky. Minister hospodárstva vidí zásadné medzery v štýle a riadení rezortu zdravotníctva a rozhodol sa, že najlepším spôsobom, ako zvládnuť pandémiu koronavírusu, bude vystriedať Mareka Krajčího. 

Minister hospodárstva však bude musieť na tento nápad zabudnúť! Igor Matovič ho totiž označil za zlý vtip, o ktorom ani nepredpokladal, že sa začne prepierať na verejnosti. Premiér ho totiž aj naďalej považuje za človeka, ktorý momentálny stav na Slovenska spôsobil.

“Richard Sulík je človek, ktorý toto peklo s tisíckami mŕtvych spôsobil, nemá žiadne morálne právo kritizovať a naozaj to považujem až za drzosť, keď s takýmto návrhom príde a kritizuje Mareka Krajčího. Čiže to je tak absurdný návrh, že naozaj sa mi ho nechce viac komentovať.” Igor Matovič zároveň opätovne vyjadril pohoršenie nad testami, ktoré v decembri nenakúpil a nad následkami, ktoré podľa premiéra do krajiny priniesli.

Aj napriek tomu, že premiér označuje Sulíka za človeka zodpovedného za momentálny stav na Slovensku, o jeho odvolaní neuvažuje. Spôsob ich vzájomnej komunikácie totiž považuje za akýsi folklór, na ktorý si už zvykol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj | Video: YT/HNtelevízia | Foto: IG/igor_matovic_olano, richard_sulik