Po takmer dvoch mesiacoch, odkedy nás výrazne zasiahla pandémia koronavírusu, konečne dochádza k uvoľňovaniu prísnych bezpečnostných opatrení. Slováci sa tak začali tešiť, že dovolenky, ktoré si naplánovali a niektorí aj zaplatili, sa napokon stanú skutočnosťou. Je to však naozaj tak?

Slovensko sa momentálne nachádza v prvej fáze uvoľňovania opatrení spojených so šírením ochorenia COVID-19. Mnohí našinci sa tak tešili, že zjemnenie pravidiel im dovolí vycestovať a vychutnať si vytúženú dovolenku napriek tomu, že ani v jednej z fáz sa nehovorí o otváraní hraníc.

K téme tohtoročných dovoleniek sa najnovšie vyjadril aj profesor Vladimír Krčméry, ktorý upozornil, že Ústredný krízový štáb sa snaží vyhnúť druhej vlne nákazy. ,,Druhá vlna je takmer vždy importovaná. To znamená, že keď sa nás pýtajú na dovolenky, ja stále hovorím: ,,Venujme všetko tomu, aby sme mohli dovolenkovať tu na Slovensku a buďme veľmi opatrní, čo sa týka hraníc,”  uviedol infektológ na tlačovke.  

Uznávaný pedagóg víta uvoľnenie opatrení vo vnútri krajiny ako smerom navonok. Ľuďom tak odporúča, aby zmenili plány. ,,Plánujme si radšej dovolenku tu na Slovensku, ako, poviem príklad, v Spojených štátoch, vo Francúzsku alebo v Taliansku,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia  |  Foto: YouTube/HNtelevízia, Pixabay