Sú tomu už dva roky, čo úspešný slovenský herec Marcel Nemec bojuje so zákernou rakovinou. Posledný verdikt lekárov, ktorý odznel tento mesiac, je, že mu ostáva už iba pár mesiacov života. Herečka Kristína Tormová napísala svojmu dobrému kamarátovi list plný krásnych slov.

Keď sa zo sveta niekto pominie, mnoho blízkych mu začne prostredníctvom sociálnych sietí posielať odkazy do neba. Kristína Tormová sa rozhodla, že všetko, čo má na srdci, chce svojmu dobrému priateľovi povedať teraz. Kým žije a môže si jej slová prečítať.

Svoje vyznanie pre herca Marcela Nemca zverejnila známa mamička vo svojom blogu na portáli Najmama.sk, pričom o úryvok sa podelila aj so sledovateľmi na Instagrame. ,,Milý Marcel. Tak som nad tým rozmýšľala, ako si tu tak umieraš s gráciou a humorom…a vravím si, že keď odídeš tatam, tak Ti budeme všetci vypisovať všeliaké lásky,” začína dojímavý príspevok Kristína.

,,Instagramy našej bubliny budú plné Tvojich fotiek, bude to vskutku rôznorodé…od tých, kedy si bol ešte taký veľký človek (myslím fyzicky: skôr do šírky, ako do výšky…taký ten mačkací typ), cez Tvoju fázu štíhlej línie, niektorí máme aj túto Tvoju žltú verziu Teba (odporúča sa nosiť s modrým svetríkom a chodiť dolu hlavou – personalizovaná podpora Ukrajiny)… ale upozorňujem Ťa, že ak začneš byť dúhový, tak ma picne, lebo už akože otálpotál s tou propagandou LGBTI! Budeme Ti tam písať kadejaké posmrtné smutno-smiešno-dojímavé odkazy a ja si vravím, že ja vlastne neviem, ako to tam, kam ideš, funguje s prístupom na Instagram. Tak som si povedala: prečo to tým ľuďom, ktorých máme skutočne radi a niečo pre nás znamenajú, všetko nepovieme, kým sú tu, kým žijú. Divné, že?” pokračuje s humorom sebe vlastným obľúbená influencerka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Optika ZITA (@optikazita)

,,Od malička som sa najviac zo všetkého bála smrti. Myšlienka na smrť bola moja smrť. Ty si to zmenil. Postupne a úplne. Je to jedna z najväčších vecí v živote, čo sa mi podarila. Prestať žiť tak, aby som sa bála, že to raz skončí, a začať žiť tak, že ďakujem za každý deň. Trochu to znie, že si ma zlanáril do nejakej sekty, ale podľa mňa je chyba, že si ju nezaložil. Vstúpila by som bez váhania. Vždy som sa odstrihávala od umierajúcich ľudí, aby ma neranilo, keď odídu. A naraz ležala na ARE v Tvojej posteli… priľahla som Ti dajakú vývodovú hadicu. Ty si mi ukázal čerstvú jazvu, ďalší vývod, na pipikovi sme sa dohodli, že to si nebudeme ukazovať. S humorom AROvým sme tam ležali vedľa seba… ak by mi niekto povedal, že si priľahnem k človeku po operácii do postele a budem sa s ním túliť. No čo si sa zbláznil?! Nikdy! Fuj! Bolo to úplne obyčajné a pekné. S*ať vývody, nemocničné smrady, pípajúce zariadenia. Život. Neobyčajné obyčajno, tak to zvyknem nazývať,” opisuje ďalej emotívne chvíle s Marcelom.

,,No nič, Marcel. Chcela som, aby si vedel, aký si pre mňa dôležitý. Plnič snov, prijímač reality, užívač života, ten, kto si dokáže robiť prdel zo smrti a ten, ktorý nás toľkých toho všetko naučil. Bude to divné, keď tu nebudeš, ale teda strašne si prajem, aby sa ti odchádzalo v láske a bezbolestne,“ odkazuje chorému umelcovi Kristína Tormová. Odvážne napísala aj to, že sa teší na jeho rozlúčku, ktorú Marcel nazval oslavou života.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marcel Nemec (@nemecmarcel)

„Povedal si, že mám mať se*i farebné šaty. Tak ja si kúpim nové a vyhovorím sa na to, že to bolo tvoje posledné prianie, dobre? Diki! Ale teda vlastne aká rozlúčka? Na kiu r*ť by som sa s tebou lúčila. Veď nikam neodchádzaš. Tu budeš stále. Bez pátosu normálne navždy,” uvádza spisovateľka. ,,Pozri, v najhoršom, keby aj náhodou, nemôžeš povedať, že tu po Tebe nič neostane, lebo, sakra, veď mi ostane fotka s Koleníkom z tvojich narodenín.”

K príspevku ešte Kristína doplnila prosbu, aby Marcel nezabudol pripomenúť “starkej”, nech jej z neho trochu odsype, aby ten kúsok mohla odniesť na nejaké výnimočné miesto.

Zdroj/Foto: Instagram/kristina.tormova, nemecmarcel