Slovenskej hokejovej reprezentácii stále hrozí neúspech v podobe nepostúpenia do štvrťfinále, hoci sa to javí ako málo pravdepodobné. Pod paľbou kritiky sa ale stále viac ocitá naše najväčšie eso.

V 59. minúte duelu proti Lotyšom vykúzlil úžasnú prihrávku, už šiestu na šampionáte. Premenil aj nájazd. Avšak i tak je Juraj Slafkovský pod paľbou kritiky zo strany odborníkov.

Tým ale nevadí to, že ešte neskóroval, veď stále sa môže pýšiť bodom na zápas, ale to, ako sa na ľade správa. Nepáči sa mi, ako sa Juraj prezentuje počas zápasov. Často uňho vidieť frustráciu, hnev na vlastných spoluhráčov, sústredí sa podľa mňa na okolnosti, ktoré jeho výkon zrážajú,” hovoril český expert Ondřej Zamazal.

Ten súhlasil s vyjadreniami ďalších expertov, ktorí povedali, že 20-ročný útočník sa správa tak, ako by sa mohli správať tridsiatnici. No tí to paradoxne nerobia, lebo pochopili, že tímový úspech je viac ako individuálny. V preklade by sa to dalo zhodnotiť tak, že najväčšia hviezda nášho tímu by mala byť viac motivovaná možnosťou zisku cenného kovu zo šampionátu pre Slovensko po dvanástich rokoch ako tým, že dokáže sama strieľať góly.

Boris Valábik, ktorý sa viackrát objavil v štúdiu Českej televízie, pre zmenu zdôraznil, že Juraj by si mal dávať pozor na takéto prajavy aj z dôvodu, že šampionát, a hlavne hráčov ako je on, sledujú aj zámorskí odborníci či generálni manažéri klubov.

Slováci istotu postupu nemajú: S kým ale môžeme hrať vo štvrťfinále?

Zdroj: NHL.sk | Foto: IG/hockeyslovakia