Kritika policajného prezidenta Kovaříka: ,,My Slováci máme takú…!“

Dátum:

Politici, epidemiológovia i príslušníci policajného zboru upozorňujú na dodržiavanie protipandemických opatrení. Muži zákona sú nútení kontrolovať pohyb a konanie Slovákov viac ako kedykoľvek predtým. V mnohých prípadoch však narazia na vážny problém, na ktorý upozorňuje aj policajný prezident Peter Kovařík.

Igor Matovič pred pár dňami priznal, že policajti sú voči bezohľadnému konaniu Slovákov čoraz viac bezradní. Dodržiavanie protipandemických opatrení tak závisí predovšetkým na zodpovednosti samotných občanov. „Dajme si ruku na srdce, ľudia sú v obrovskej presilovke voči príslušníkom policajného zboru. Býva nás tu okolo 5,2 milióna a všetkých príslušníkov PZ máme 25-tisíc, to je neustrážiteľné, keď sa ľudia rozhodnú obchádzať pravidlá,“ povedal nedávno premiér na tlačovej konferencií.

S jeho vyjadrením súhlasí aj súčasný policajný prezident Peter Kovařík. Podľa jeho slov sú všetky policajné zložky určené na dodržiavanie nastavených pravidiel od kontroly nosenia rúška cez karanténne opatrenia až po kontrolu uzatvorenia prevádzok. Policajti musia v mnohých prípadoch riešiť podniky, ktoré vyzerajú byť zatvorené, ale zadným vchodom púšťa majiteľ tajne zákazníkov dnu.

Kovařík upozornil, že potrebný výsledok nikdy nebude, ak budú ľudia kašľať na opatrenia. ,,Neviem, prečo my Slováci máme takú tendenciu, že keď potrebujeme vyriešiť problém, tak hľadáme spôsob, ako ho vyriešiť jednoduchšie- obídením pravidiel a vybavením si to bokom,“ uviedol v rozhovore s Monikou Tódou pre dennikn.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, HNtelevízia, FB/Polícia SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...