Politici domácej vlády boli podrobení nemilosrdnému prieskumu medzi Slovákmi. Tí sa mali vyjadriť k dôveryhodnosti členov vlády. Na chvoste rebríčka skončil expremiér Igor Matovič s len 13 percetnami, kým prvé miesto získalo nečakané meno.

Prieskum dôveryhodnosti politikov vykonala agentúra Focus na vzorke 1 017 respondentov pre markizácku reláciu Na telo. Ako uviedol v nedeľňajšom vysielaní Michal Kovačič, rebríček medzi Slovákmi prekvapivo ovládol minister životného prostredia Ján Budaj, ktorý si získal dôveru 34 percent opýtaných.

Na druhom mieste sa umiestnil premiér Eduard Heger, ktorému dôveruje 33 percent z opýtaných Slovákov. Tretie miesto obsadil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský s 32 percentami, nasledoval Richard Sulík (31 %) a Branislav Gröhling (30 %).

Na chvoste rebríčka skončil expremiér Igor Matovič, ktorému verilo len 13 percent opýtaných a nedôveruje mu až 85 percent respondentov. Voliči Hlasu pritom najviac veria Budajovi, kým voliči Smeru Lengvarskému. Nedávny predvolebný prieskum zas ukázal, že Smer by už v prípade volieb predbehol aj Hlas.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: Televízia Markíza/Na telo s Michalom Kovačičom