Útoky v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev pokračujú a pred niekoľkými hodinami sa ozvali ďalšie mohutné výbuchy. Ruská armáda zasahuje aj civilné a obytné štvrte, a tak ukrajinský minister obrany vyzval obyvateľov k výrobe domácich Molotových koktailov.

Aj v piatok pokračovali útoky na hlavné mesto Ukrajiny, ktoré je stále pod paľbou. Ruská armáda postupuje s tankami a vzdušnými silami a podľa všetkého chce, aby sa ukrajinskí vojaci vzdali a išli domov, k čomu ich nedávno vyzval Vladimír Putin. Na Ukrajine sú zasiahnuté aj civilné a obytné oblasti, ktoré sú zdevastované.

Mnohí Ukrajinci sa rozhodli opustiť svoje domovy a utiecť z mesta. Po invázií podľa informácií DailyMail vyzval ukrajinský minister obrany aj na sociálnej sieti obyvateľov, aby sa bránili a vyrobili si doma bomby v podobe Molotovho koktailu. Obyvatelia jeho výzvu poslúchli a pripravili bomby vo fľašiach. Obyvateľov v severnej časti mesta Obolon poprosil, aby zdieľali s ukrajinskou armádou informácie o pohybe ruských tankov a vozidiel.

Prezident Zelenskyj, ktorý požiadal o pomoc aj Zuzanu Čaputovú, uviedol, že je pre Rusko “cieľom číslo 1”, no ostáva aj so svojou rodinou v meste. Dodal, že ukrajinská armáda robí všetko pre to, aby obyvateľov ochránila. Video občanov s koktailmi (môžete si pozrieť >>> TU >>>) či rozbombardované paneláky v Kyjeve zverejnil aj minister Igor Matovič: “Koľko nevinných ľudí už zomrelo a bude musieť zomrieť, kým svet pochopí, že sa zrodil nový Hitler? V čom je iný tento akt terorizmu od terorizmu Usámu bin Ládina, ktorý si tiež liečil svoje komplexy podlým útokom na Dvojičky?” pýta sa expremiér.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dailymaiol.co.uk │ Foto: FB/Igor Matovic, YT/BBC News