Legendárna slovenská speváčka, ktorá dlhé roky sprevádzala aj majstra Karla Gotta, žiaľ, v nedeľu v noci prehrala svoj boj o život. Podľahla rakovine, ktorú jej diagnostikovali už v roku 2014.

Slávna slovenská speváčka Jana Kocianová († 72), ktorú si pamätajú aj mladšie ročníky vďaka hitu Zahoď starosti, v nedeľu v noci zomrela. Osudnou sa jej stala rakovina, ktorú jej lekári diagnostikovali už v roku 2014, hoci prognózy vyzerali sľubne. Samotná speváčka bola v tom období veľká optimistka a verila, že nad chorobou zvíťazí.

Hrčku na pravom prsníku jej vtedy odhalili pár dní pred Štedrým dňom. V apríli nasledujúceho roku absolvovala operáciu a nasledovali ožarovania: “Cítim sa výborne, všetko sa hojí. Verím, že sa mi rakovina už nevráti,” hovorila vtedy s nádejou Jana. Boj napokon prehrala, no za sebou zanechala obrovské množstvo hitov a rozdala veľa dobrej nálady.

Rodáčka zo Šaštína začala svoju kariéru ako 21-ročná, keď vyhrala televíznu súťaž O zlatú kameru. Rodičia neboli nadšení z jej umeleckého smerovania, a tak sa vydala študovať farmáciu a pedagogiku. Po vydaní hitu Zahoď starosti ale nasledoval kolotoč pozvaní do rozhlasu, televízie a nahrávacích štúdii a Jana bola predurčená na úspech v hudobnej brandži. Po 20 spoločných rokoch sa vydala za bubeníka Josefa Škvařila. Jana Kocianová spievala v programoch Karla Gotta, účinkovala v rozprávke Popolvár najväčší na svete, s Lasicom a Satinským vytvorila program Stretnutie, vydala 16 dlhohrajúcich platní, s ktorými zabodovala aj na medzinárodných súťažiach a stala sa držiteľkou troch zlatých Bratislavských lýr. O jej smrti informovala TASR jej príbuzná Elena Šebová. Česť jej pamiatke.

Jana Kocianová podľahla rakovine

Zahoď starosti

Pár nôt

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YouTube/ RTVS, TV Prima