Za hlavné príznaky nákazy koronavírusu sa považujú kašeľ, horúčky, a dokonca strata čuchu. V priebehu liečby môže dôjsť k zlyhaniu pľúc, no v jednej z nemocníc zaznamenali ďalšiu, tentokrát veľmi nezvyčajnú reakciu na ochorenie COVID-19.

V čínskom meste Wu-chan, ktoré sa považuje za pôvodné epicentrum vírusu, boli nakazení pacienti, ale aj veľké množstvo lekárov. Medzi nimi sú aj kolegovia doktora Li Wenlianga (†34), ktorý varoval vládu, že sa objavilo respiračné ochorenie COVID-19 a prenáša sa z človeka na človeka. Napokon mu, žiaľ, podľahol aj on sám.

Lekári Yi Fan a Hu Weifeng mali väčšie šťastie, aj keď ich životy viseli na vlásku. Obaja boli v kritickom stave a prístroje nahrádzali činnosť pľúc i srdca. Počas liečby však koža oboch mužov nezvyčajne stmavla. Táto anomália okamžite zaujala odborníkov, ktorí spravili veľké množstvo vyšetrení.

Výsledky testov preukázali, že koronavírus výrazne poškodil fungovanie pečene. V tele tak následne došlo k hormonálnej nerovnováhe, v dôsledku čoho sa zmenil kožný pigment. Obaja pacienti sú z najhoršieho vonku, no či sa im vráti ich pôvodná farba pleti nie je známe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter, Pixabay