Nedávno sa na verejnosť dostala šokujúca informácia o zbabranej operácii očí, na následky ktorej prišiel napokon onkologický pacient kompletne o zrak. Išlo o obrovské zlyhanie zdravotníckeho personálu a lekárky, ktorá pred zákrokom neskontrolovala dôležité detaily o mužovi. Najnovšie sa rozhodla prehovoriť o osudnom dni!

V bratislavskej Nemocnici Ružinov došlo v októbri minulého roka k operácii, pri ktorej lekárka Alena F. omylom vyoperovala pacientovi zdravé oko. 50-ročný muž bol onkologický pacient a o pár dní mu napokon museli odstrániť aj to choré, v dôsledku čoho prišiel o zrak. Celým prípadom sa momentálne zaoberá Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou i polícia.

Pri vyšetrovaní nešťastnej operácie sa ukázalo, že zákrok viedla profesorka, ktorá patrí medzi špičky vo svojom odbore. Dlhodobo učí študentov na Klinike oftalmológie lekárskej fakulty Univerzity Komenského a v roku 2019 ju ocenil aj bývalý prezident Andrej Kiska. Uznávaná odborníčka považuje incident na sále za svoje obrovské zlyhanie, pričom je pripravená prevziať osobnú zodpovednosť.

Podľa jej slov chce poškodeného pacienta odškodniť aj finančne. ,,…je mi to celé vzhľadom k tomu, že ide o nádorové ochorenie, veľmi ľúto, najmä jeho príbuzných, pre ktorých je to veľká záťaž,“ vyjadrila sa očná lekárka pre plusku.sk. Jej pud sebazáchovy a ľútosť nad smutnou udalosťou ju priviedli až k rozhodnutiu odísť z ružinovskej nemocnice. Dotyčná profesorka zároveň dúfa, že jej pochybenie nevrhne zlé svetlo na zdravotníkov, ktorí sú nútení pracovať v ťažkých podmienkach a pod neustálym stresom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/GPK Ružinov, Pixabay