Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský na konci septembra 2022 s hrdosťou oznámil, že dôjde k historickému zvýšeniu platov v zdravotníctve. Celkovo má ísť o 25 profesií, avšak na ambulantných lekárov sa akosi pozabudlo!

Dopady katastrofálnej situácie v zdravotníctve čoraz viac pociťujú práve pacienti. Platy sa síce zvýšili lekárom v štátnych nemocniciach a mzda sa upravila aj zdravotníckym pracovníkom, ambulantní lekári však zostali úplne bez pomoci. Kardiologička z Bratislavy sa preto vo svojej ordinácii rozhodla zaviesť tzv. kompenzačný príplatok.

Katarína Kováčová tak nepríjemne šokovala pacientov, ktorí prišli do jej ordinácie. V ozname na dverách sa uvádza, že došlo k nárastu cien energií, nájomného i zdravotníckeho materiálu. Celkové zvýšenie prevádzkových nákladov ambulancie má byť omnoho vyššie v porovnaní s minulými rokmi.

V cenníku jej ordinácie sa tak objavil nový poplatok s názvom ,,Kompenzácia prevádzkových nákladov ambulancie“, pričom bude zavedený od 3. februára 2023. ,,Výška poplatku je pri trvaní vyšetrenia do 20 minút 10 eur a pri trvaní vyšetrenia nad 20 minút vo výške 20 eur. Kompletný cenník je k dispozícii na nahliadnutie v ambulancii,“ uvádza sa v oficiálnom ozname. Spomínaná lekárka zmeny v cenníku telefonicky potvrdila pre portál pluska.sk.

Oficiálny oznam v ordinácii

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom, pluska.sk| Foto: FB/Nekŕmte nás odpadom, Pexels