S príchodom októbra si Európa pripomenula prvé výročie smrti velikána domácej hudobnej scény Karla Gotta. Nezabudnuteľný spevák skonal vo veku 80 rokov, pričom jeho úmrtie oplakávali tisíce fanúšikov. A výnimkou neboli ani kolegovia zo sveta šoubiznisu!

Uznávaný hudobník Karel Gott začínal svoju kariéru ešte v roku 1958, kedy na speváckej súťaži mimoriadne zaujal československé publikum. Zlatý hlas z Prahy síce dostal angažmán aj za veľkou mlákou v Las Vegas či v Nemecku, avšak milovník žien sa vždy vracal späť do svojich rodných Čiech. Vždy pozitívne naladený maestro spolupracoval počas dlhoročného pôsobenia s mnohými umelcami, ktorí si ho vážili predovšetkým pre profesionalitu a ľudskosť.

Kým na poslednej skladbe Srdce nehasnou spolupracoval s dcérkou Charlotte Ellou a frontmanom kapely Kryštof Richardom Krajčom, v minulosti sa spojil aj s Leošom Marešom. Dvojica spolu prerobila Gottov hit Být stále mlád, s ktorým zožali u fanúšikov mimoriadny úspech. Pri príležitosti prvého výročia smrti speváka tak moderátor prekvapil fanúšikov rádia Evropa 2, kde s Katkou Říhovou zaspievali skladbu Něco nahoru venovanú práve zosnulému hudobníkovi.

“Dnes v noci (noc na 1. októbra) som napísal tento text a spoločne s Katkou Říhovou sme to zaspievali počas vysielania Rannej show speciál na Evropě 2 “Rok bez Karla”,” napísal k popisu skladby Mareš. Tá si u fanúšikov získala veľké množstvo pozitívnej odozvy, pričom mnohí priznali, že ich cover na singel I’ll Be Missing You rozplakal.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Video: YouTube | Foto: FB/Karel Gott/Martin Kubica/Supraphon, IG/leosmares