Vysoké letné teploty znepríjemňujú nielen dni, ale aj čas určený na oddych. Nekvalitný spánok, potenie a prebdené noci vôbec nepridávajú na dobrej nálade počas dňa. Ak sa chcete vyhnúť týmto nepríjemnostiam, prinášame vám pár rád, ako zmierniť vaše trápenie.

[sociallocker]Meteorologická predpoveď je jasná. Aj tento rok sa môžeme tešiť na vysoké teploty, s ktorými sa budeme musieť popasovať. Páliace slnko a sálajúce teplo zo stien v dome sú asi najnepríjemnejšími faktormi celého leta. Ak chcete mať dobrý spánok, musíte na to myslieť už cez deň. Zvýšený príjem tekutín je úplnou samozrejmosťou. Pite však nesladené nápoje, ktoré vám uhasia smäd. Nezabúdajte hydratovať svoje telo pravidelne, v menších dávkach vody, nie nárazovo.

s

Dávajte si pozor aj na jedálniček. Vyhoďte z neho ťažké, mastné jedlá, ktoré nás oberajú o energiu, pretože sa ťažšie trávia. Najlepšie urobíte, ak zaradíte veľa sezónnej zeleniny a ovocia.

Výhodou sú aj klimatizácie. Dávajte si však na ne aj pozor. Prechod z klimatizovanej miestnosti alebo z auta von do horúceho počasia môže byť veľká teplotná zmena pre vaše telo.

Foto : pixabay[/sociallocker]