Hoci sa doposiaľ ku všetkému v našej krajine vyjadroval aj premiér Igor Matovič, v prípade nadchádzajúceho lockdownu, ktorý má prísť krátko pred Vianocami, rozhodne ktosi iný.

Igor Matovič sa až doposiaľ angažoval pri všetkých rozhodnutiach ohľadne koronavírusovej pandémie, aj keď vždy zdôrazňoval, že sa riadil odporúčaniami krízového štábu. Pred pár hodiami sa pritom úradom podarilo odhaliť, že niektoré nemocnice dodávali duplicitné údaje o vykonaných testoch. Už celé dni sa pritom hovorí o nachádzajúcom lockdowne, ktorý by mal byť spustený krátko pred Vianocami.

Po dnešnom rokovaní vlády a krízového štábu prišli pred kamery viacerí ministri, ktorí priblížili výsledky rokovaní. Minister Mikulec, ktorý už blížiaci sa lockdown naznačil, uviedol, že dátum spustenia bude podľa všetkého 21. december. Napokon urobil vyhlásenie aj Richard Sulík, ktorý vyzradil zarážajúci detail.

O lockdowne nebude rozhodovať vláda ani premiér, ale hlavný hygienik Ján Mikas: “Nemyslím si, že toto je správne, ale tak hlavný hygienik rozhodne… Ústredný krízový štáb má poradný hlas a v prípade lockdownu rozhodne hlavný hygienik,” odpovedal. Zároveň predostrel potrebu uceleného a predvídateľného plánu v boji s koronou, ktorý by sa nemenil zo dňa na deň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/HNtelevízia, RTVS │ Foto: Facebook/Igor Matovic