Nielen v čase dospelosti, ale aj v puberte či starobe sú ženy posudzované predovšetkým kvôli postave a výzoru, pričom ich mnohokrát hodnotia celkom cudzí ľudia. Pod tlakom spoločnosti sa umárajú diétami či estetickými zákrokmi, nakoľko sa snažia priblížiť umelo vytvorenému ideálu krásy. Nie je však dôležité to, aby sa každý z nás cítil vo svojom tele čo najlepšie presne taký, aký je? A predovšetkým v tehotenstve?!

Exfarmárka Lucia Mokráňová (27), ktorá sa živí ako fitness trénerka, 1. februára priznala, že je v sladkom očakávaní svojho prvého dieťatka. Sympatická blondínka je tehotná s podnikateľom Martinom Mandákom a ako sama priznala, v piatom mesiaci sa už postupne krásne zaokrúhľuje. “Rastieme. Už nezapnem žiadne rifle. Na tejto fotke som to ešte “maskovala”, ale už to bolo riadne vidieť. Ľudia sa ma pýtali čo mi je, že prečo necvičím, nikde nechodím atď. Toto bol hlavný dôvod. Veľa žien mi písalo ako sa cítim, keď priberám. Ja? Výborne, pretože viem, že všetko ide tak, ako má,” napísala budúca mamička na sociálnej sieti.

Okrem toho však vyjadrila i podporu ženám, na ktoré pre kilogramy navyše či typ postavy útočia celkom cudzí ľudia. “Príde mi strašne drzé, ak vás niekto nepozná a hovorí vám, že či ste nepribrali. Súdia vás, rozprávajú o vás ako vyzeráte, pričom ani nepoznajú váš zdravotný stav. Veľa žien mi písalo, že ľudia sa im smejú alebo ich ohovárajú, že v tehotenstve veľa pribrali?! Dala by som každému facku, ak toto niekto vypustí z úst. Každá žena je iná, každé telo reaguje inak. Stravu som až tak nezmenila, chute iné nemám, neprejedám sa, chutí mi viac ovocie a pritom aj tak váha ide hore. Neriešte to a užívajte si tento nádherný stav. Byť tehotná je dar. Priberajte s radosťou,” dodáva Lucia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/luciamokranova, andrea_jacenkova