Celé Slovensko pobúril incident, ku ktorému došlo v Miloslavove. Detaily brutálneho útoku na 11-ročné dievča sú viac ako ohavné, pričom mnohým rodičom zoviera srdce pri pohľade na zábery z opusteného družstva, kde sa všetko udialo. Rozhodli sa konať!

Slováci nezostali len pri komentovaní útoku na žiačku základnej školy, ktorú opili, zbili a vyzliekli donaha. V nedeľu (9. januára) je naplánovaný protest priamo pred domom hlavnej agresorky Eli M., ktorá je vo videách zachytená, ako drží či vyzlieka 11-ročné dievča.

Momentálne viac ako 900 ľudí uviedlo, že sa zúčastnia protestu a ďalších 2,5-tisíc našincov má o udalosť záujem. ,,Tento prípad pobúril celé Slovensko, a preto by sme sa mali spojiť a urobiť všetko preto, aby sa už nič podobné neopakovalo a všetci za to spravodlivo zaplatili,“ uvádzajú organizátori protestu.

Plánovanú demonštráciu zachytil aj Roman Mikulec, ktorý z konania občanov rozhodne nie je nadšený. ,,V tejto chvíli však považujem za mimoriadne dôležité nerozdúchavať vášne (obzvlášť v tak citlivom prípade) a nechať políciu robiť si svoju prácu,“ napísal na sociálnej sieti, pričom varoval občanov, aby nechali políciu robiť si svoju prácu.

Minister vnútra zároveň upozornil, že muži zákona vykonávajú v tejto veci všetky potrebné úkony. ,,Tvrdenie, že polícia v tomto či iných podobných prípadoch nekoná, sa absolútne nezakladá na pravde. Policajný prezident ma ubezpečil, že celému prípadu venujú maximálnu pozornosť. To, že verejnosť nevie ani nemá vedieť o každom ich kroku, predsa nemá vytvárať priestor na spochybňovanie ich práce,“ dodal s tvrdením, že pracovníci prevencie kriminality vykonávajú prednášky v predškolských a školských zariadeniach.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Roman Mikulec-minister vnútra SR  |  Foto: FB/Protest za spravodlivosť pred domom agresorky, Roman Mikulec-minister vnútra SR