V túto chvíľu je isté, že prezidentom Slovenska v roku 2024 sa stane muž, všetkých jedenásť kandidátov je totižto mužského pohlavia. V abecednom poradí sú nimi Andrej Danko, Patrik Dubovský, Krisztián Forró, Štefan Harabin, Ivan Korčok, Marian Kotleba, Ján Kubiš, Igor Matovič, Milan Náhlik, Peter Pellegrini a Róbert Švec.

Rovnako, ako na parlamentné, tak aj na prezidentské voľby sa špecializujú aj bookmakeri stávkových kancelárií. Zatiaľ sú vypísané prakticky len kurzy na celkový triumf, no dá sa očakávať, že čoskoro pribudnú mnohé ďalšie stávky.

Určite možno očakávať, že sa bude dať stávkovať na víťaza 1. kola, na to, kto z určitých dvojíc kandidátov získa viac hlasov, podobne tak zrejme bookmakeri vypíšu aj kurzy na to, koľko percent hlasov získajú daní kandidáti či aká bude volebná účasť.

Predvolebný prieskum: Pellegriniho suverenita je už preč!

Ako uvádza web Topky.sk, niektoré stávkové kancelárie už teraz hlásia veľký záujem o stávky na víťaza volieb. Reálnymi favoritmi sú vlastne len Peter Pellegrini a Ivan Korčok, ostatní sú skôr outsidermi, veď tretí Andrej Danko či Štefan Harabin majú aj kurz 300:1 či 500:1, ďalší kandidáti aj viac ako 1000:1, čo sú skôr utópie.

Podľa dostupných informácií zatiaľ najvyššia stavená suma na prezidentské voľby bola v čase, keď mal Ivan Korčok kurz na víťazstvo 2,50:1 a vo Fortune istý tipér stavil až 4000€, a teda, ak tento kandidát vyhrá voľby, tipér si polepši o 6000€.

OTVORENÝ KOMENTÁR: Prezidentským kandidátom chýba triezvy úsudok!

Zdroj: Topky | Foto: ads