Lyžovanie nie je rozhodne lacný šport. Výbava je drahá doprava takisto niečo stojí, veď len málokto býva v tesnej blízkosti zjazdoviek, no a ceny skipassov sú kategóriou samou o sebe.

Redaktori webu Aktuality.sk zisťovali, aké sú ceny pre tohtoročnú zimu vo viac i menej známych strediskách na stredom Slovensku. Fanúšikov lyžovania ale príliš nepotešia.

Niekde ceny skipasov narástli viac, niekde menej a niektoré strediská dokonca údajne ponechali rovnaké ceny ako v minulej sezóne. Za vstup na trate si zaplatia aj bežkári v lyžiarskom stredisku Skalka, informuje spomínaný portál.

Azda najdrahším na Slovensku a na strednom určite, je lyžiarske stredisko Jasná, kde sa majú behom tretieho januárového víkendu konať dokonca ohrozené závody svetového pohára v zjazdovom lyžovaní (aj za účasti Petry Vlhovej).

Jasná a Chopok totižto vyjdú skutočne draho, hlavne pre tých, čo si kúpia skipass na mieste. Na mieste stojí až 59 eur, zatiaľ čo online “len” 45 eur. Juniori, seniori i deti majú zľavy o približne 20-30 percent. I tak ale aj pri nákupe online zaplatí 4-členná rodina (rodičia a dve deti) celkovo cez 150 eur, čo nie je práve malý peniaz.

V Donovaloch sú ceny 35 eur pre dospelého (30 pri nákupe online), juniori, seniori i deti majú zľavy, ceny pre nich sú ale i tak nad 20 eurami na osobu. Takmer identické ceny sú v Mýte pod Ďumbierom a taktiež v Skalke pri Kremnici. V Krahuliach sú ceny taktiež podobné, avšak relatívne výhodný je aspoň skupinový lístok pre skupiny tvorené dvomi dospelými a dvomi deťmi (2+), ktorý stojí 99 eur. Inak by takáto skupinka zaplatila cca 130 eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jasná (@jasna_nizke_tatry)

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: IG/jasna_nizke_tatry