Macron sa snaží nastoliť mier: Putin mu prezradil svoje podmienky!

Dátum:

Rusko naďalej pokračuje v masívnych útokoch na Ukrajinu, pričom každý deň hlásia aj úmrtia mnohých civilistov vrátane detí. Všetci si tak kladú rovnakú otázku: ,,Čo donúti Vladimira Putina, aby ukončil vojenskú operáciu na území Ukrajiny?“

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa zrejme rozhodol byť akýmsi mediátorom medzi Ruskom a Ukrajinou. Potvrdzuje to jeho stretnutie s Vladimirom Putinom ešte pred útokom na Ukrajinu, kým v posledných hodinách sa s ním skontaktoval už dvakrát.

Macron následne oznámil podmienky, ktoré požaduje ruský prezident, aby skončil boje na Ukrajine. V prvom rade chce bezpodmienečne zohľadniť legitímne bezpečnostné záujmy Ruska vrátane uznania ruskej zvrchovanosti nad Krymom. Druhou podmienkou je okamžitá demilitarizácia a denacifikácia Ukrajiny i zaistenie jej neutrálneho statusu.

Rodák z Petrohradu mal francúzskemu prezidentovi prisľúbiť, že ak budú splnené jeho podmienky, skončí s masívnymi útokmi. ,,Naša krajina je vždy otvorená priamemu a úprimnému dialógu a je pripravená hľadať diplomatické riešenia tých najzložitejších problémov,“ uviedol v jednom zo svojich videí Putin po telefonáte s Macronom, ktorý mal informovať aj samotného ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenskyja.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: newsinfo.inquirer.net  |  Foto: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...

Slovenská speváčka a herečka (40) ŠOKUJE: Utajila tehotenstvo aj pôrod!

Známa slovenská speváčka a herečka, ktorú fanúšikovia obľubujú najmä...