Len mesačné bábätko menom Laura sa pred pár dňami začalo dusiť. Zúfalý otec, ktorý bol s ňou v tej chvíli doma, sa rozhodol rýchlo zavolať na linku 155. Operátorka zverejnila detaily dramatickej situácie.

Rodina z českého Břeclavska prežila pred pár dňami hotový horor. Keď sa malá, len mesačná Laura začala dusiť zvratkami, zúfalý otec nevedel, čo si počať. Zavolal tak rýchlo na linku 155, kde mu pomáhala operátorka Kamila Bošáková.

Bolo počuť, ako miminko poplakáva, ale potom prestalo. Došlo k zástave dychu. Musím pochváliť otecka, držal sa skvele a neprepadal panike. Urobil všetko, čo som mu povedala. Zvládol podľa mojich pokynov vypudzovací manéver aj masáž srdiečka,” pochválila muža operátorka.

Napokon sa mu s pomocou na diaľku podarilo zachrániť dcérke život a ozval sa opäť plač. Domov dorazila aj záchranka, ktorá previezla dievčatko na ďalšiu kontrolu do nemocnice. Šťastný otecko sa rozhodol žene poďakovať: “Veľmi by som chcel poďakovať pani dispečerke zo 155, ktorá mi pomohla zachrániť život mesačnej dcérky. Neviem, ako poďakovať. Ste 100 % profesionáli a som rád, že vás máme, ešte raz ďakujem,” dodal v dojemnom odkaze, ku ktorému pripojil aj fotku spokojnej a zdravej Laury. Práve takéto okamihy sú pre operátorov záchranného strediska tými najkrajšími.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/ZSS JMK