Po nedeľnom kole Let’s Dance vyjadrujú diváci veľké sklamanie. To, že vypadne futbalista Ján Ďurica s Vanesou, vôbec nečakali. Markízu tak mnohí obviňujú z manipulácie a podvodu. Ako teda v skutočnosti funguje hlasovanie?

Po každom vystúpení hodnotí tanečný pár porota, ktorej štyria členovia mu udelia svoje body. Tie sa sčítajú a na záver sa vytvorí tabuľka. Poradie vidia na obrazovkách aj diváci, výsledky sms hlasovanie však už nie. Aj preto sa po vypadnutí Jána Ďuricu s Vanesou viacerí búria a neveria tomu, že zo šou Let’s Dance odišli spravodlivo.

Podvod? Fanúšikovia Let’s Dance ostali v šoku a sklamaní!

TV Markíza má na to svoje vysvetlenie. „O osude tanečných párov rozhoduje nielen porota, ale rovnako dôležité sú aj SMS hlasy divákov. Výsledné poradie je kombináciou oboch hodnotení, keď sa zrátavajú body poroty a diváckeho hlasovania, a toto poradie je notársky overené,“ uviedol pre Plusku zdroj z televízie.

„Bodovanie poroty aj divácke SMS hlasy zostavujú samostatný rebríček bodovania. Následne sa body od poroty aj divákov sčítajú a vznikne finálny rebríček. Napríklad ak je niekto posledný v tabuľke poroty, dostáva jeden bod. Na druhej strane mu môžu pomôcť diváci svojimi SMS a v diváckom hlasovaní ho dostať na vyššie priečky v tabuľke a zachrániť ho tak pred vypadnutím,” objasnil, ako vzniká výsledné poradie tanečných párov.

Zdroj: Pluska | Foto: Instagram/tvmarkizaofficial