Spoločnosťou stále rezonuje tragédia v Prešove, kde došlo k masívnemu výbuchu plynu. Jedným zo šťastlivcov, ktorí unikli smrti, bol aj Marek. Obyvateľ paneláku na Mukačevskej 7 prežil explóziu akoby zázrakom, no momenty hrôzy ho budú mátať zrejme do konca života.

45-ročný Marek sa v osudný moment nachádzal v bytovke, keď došlo k explozií. V deň tragédie bol síce v práci, no keď sa dozvedel, že robotníci ráno prerezali prívod plynu, rozhodol sa preventívne prísť domov a vypnúť ho. Aj keď pracovníci obyvateľov upokojovali, že je všetko pod kontrolou, Marek vkročil domov krátko po 12. hodine.

V byte na 9. poschodí sa zdržal iba tri minúty a namieril si to späť k výťahu. Nastúpil do neho, zavreli sa dvere a trošku sa pohol, keď došlo k výbuchu. Prešovčan mal obrovské šťastie, keďže laná sa nepoškodili, pričom explózia vyrazila výťahové dvere, vďaka čomu sa dostal na chodbu. ,,Všade bola tma, hustý štipľavý dym a odvšadiaľ sálalo teplo a plamene. Suseda kričala o pomoc,“ opísal hrôzostrašnú udalosť pre cas.sk.

Mareka nakoniec zachránili hasiči, pričom bol okamžite prevezený do nemocnice. Utrpel zranenie krčnej chrbtice a poranil si ľavú ruku. Veľmi dobre si však uvedomuje, že z paneláku po vlastných vôbec nemusel odísť. „Náš byt je preč. Teraz bývame u rodičov manželky v Prešove. Ešte nám len pomaly dochádza to, čo nás vlastne čaká, lebo začíname odznova. Sme však radi, že žijeme. Mal som šťastie, aké iní nemali,“ dodal so smútkom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, markiza.sk