Markíza je najsilnejšou súkromnou televíznou stanicou na Slovensku. Celé roky ju sledujú doslova milióny divákov denne a niektoré jej relácie sú doslova neprehliadnuteľné.

Tento týždeň obletela internet informácia o konci známej dvojice moderátorov v tradičnej relácii Teleráno, ktorá zobúdza divákov už viac ako dve desaťročia, teraz je v hre úplný koniec inej relácie, ktorá mávala veľmi vysokú sledovanosť i podiel na trhu.

Neistá je budúcnosť relácie Na telo. Nasledujúce dve relácie budú venované diskusiám politických strán, ktoré majú najväčšie šance uspieť vo voľbách do Európskeho parlamentu, avšak čo bude potom, je otázne a taktiež aj budúcnosť moderátora tejto sledovanej relácie Michala Kovačiča.

„Vzhľadom na objektívne dramaturgické výzvy v posledných týždňoch a s tým súvisiacu potrebu zabezpečiť názorovú pluralitu budú tieto dve relácie pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 8. júna 2024, poslednými v jarnej časti naše programovej štruktúry. Počas nasledujúcich týždňov bude TV Markíza v rámci príprav jesennej štruktúry zvažovať najvhodnejší formát nedeľnej politickej diskusie, s ktorým by sme sa chceli po letnej pauze na obrazovky vrátiť,“ informuje PR oddelenie televízie.

Zdá sa, že sledovanosť alebo objektivitu relácie narušilo odmietnanie koaličných strán navštevovať ju ako hostia, keďže často mali mať pocit, že moderátor je na strane ich politických konkurentov.

Či relácie definitívne skončí alebo bude trebárs obmenená jej štruktúra, ukážu nasledujúce dni či týždne.

Ako sa prejavil atentát na Fica v prieskume? Jedna strana prekvapila!

Zdroj: Topky | Foto: IG/markiza