Martin Poliačik bol poslancom posledných desať rokov, no parlamentné voľby 2020 všetko zmenili. Politik, ktorý bol rozhodnutý bojovať za práva Slovákov, sa postupne vytratil z politického života, no stále je presvedčený, že má čo povedať.

Martin Poliačik bol v roku 2009 jedným zo zakladateľov strany Sloboda a Solidarita. Medzi kolegami však začali narastať názorové rozdiely, ktoré v roku 2017 vyústili do odchodu politika zo strany. Po mesiaci oznámil vstup do strany Progresívne Slovensko. Mnohí politológovia i občania predpokladali, že koalícia PS a Spolu sa určite dostane do parlamentu, no voľby 2020 boli hlbokým sklamaním.

Koalícia totiž nepreliezla ani potrebnú hranicu na to, aby sa stala súčasťou Národnej rady SR. Rodák z Považskej Bystrice sa následne rozhodol vzdať funkcie podpredsedu strany, a napokon aj členstva. ,,Nie som spokojný so svojím výkonom v kampani. Do PS som prišiel ako posila a na výsledku to nevidno,“ napísal v tom čase na sociálnej sieti.

40-ročný exposlanec momentálne riadi zo svojej obývačky tri firmy, pričom ide o akadémiu kritického myslenia, Marketing na kľúč a predaj záťažových prikrývok. Takmer 150 politikov v parlamente vymenil za jedinú kolegyňu, ktorou je jeho manželka Hanka. ,,Zamerali sme sa na to, ako ľuďom čo najviac pomôcť zvládnuť súčasné krízové obdobie. V pracovnej oblasti im poskytujeme školenia a konzultácie, v osobnej oblasti im umožňujeme lepšie odpočívať a regenerovať sily,” vysvetlil Poliačik svoje pracovné aktivity pre sarm.pluska.sk.

Dvojnásobný otec však stále trošku ,,zabŕda“ do politiky, keďže nemenovaných politikov trénuje argumentáciu a prejav. Podľa jeho slov mu je vzorom pri týchto školeniach predovšetkým typ politiky samotnej prezidentky Zuzany Čaputovej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sarm.pluska.sk  |  Foto: FB/Martin Poliačik