Strana Progresívne Slovensko/Spolu utrpela v parlamentných voľbách debakel, ktorý sa zrejme neprijíma ľahko. Len pred niekoľkými hodinami odstúpili z funkcie predseda Michal Truban i Miroslav Beblavý a už odchádza ďalší známy politik.

PS/Spolu vchádzali do volieb s veľkou nádejou, a hoci im percentá počas kampane klesli, členovia koaličnej strany dúfali, že oslovia stotisíce voličov. Nevedno, či sa im stalo osudným práve spojenie, a tým pádom zvýšenie volebného kvora na 7 percent, no po nelichotivých výsledkoch sa rozhodli vyvodiť dôsledky.

Od parlamentných kresiel ich delilo len 925 hlasov, no skončili aspoň so štátnym príspevkom za hlasy v sume 4 milióny eur, ktoré im bohate vykryjú nákladnú kampaň v sume 2,3 milióna. Ostatné strany si pritom zo 74 miliónov eur ukrojili podstatne väčší koláč. Pred pár hodinami sa rozhodli Michal Truban aj Miroslav Beblavý skončiť vo svojej funkcií, pričom Beblavý odchádza z politike úplne.

Krátko na to ich prekvapivo nasleduje aj ďalší známy politik, ktorý sa objavoval v parlamente celé roky. Martin Poliačik, ktorý sa počas kampane zaslúžil o kritiku svojimi fotkami v ponožkách či s horalkou pod rečníckym pultíkom, sa rovnako vzdáva funkcie. “Dnes sa vzdávam svojej funkcie podpredsedu Progresívneho Slovenska a tým aj členstva v predsedníctve. Nie som spokojný so svojím výkonom v kampani. Do PS som prišiel ako posila a na výsledku to nevidno. Je pre mňa prirodzené, aby som z toho vyvodil zodpovednosť aj voči sebe,” uviedol na sociálnej sieti.

Dodal však, že na nadchádzajúcom sneme sa bude uchádzať o dôveru členov PS opäť: “Chcem urobiť všetko pre to, aby hodnoty, vízie a program tohto skvelého hnutia žili a v budúcnosti zmenili túto krajinu,” uviedol, a teda rovnako ako Michal Truban naďalej ostáva súčasťou Progresívneho Slovenska.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Vo svojich funkciách skončil po neúspechu vo voľbách Beblavý aj Truban
Skončiť sa rozhodol následne aj Poliačik

Zdroj: Facebook/Martin Poliačik │ Foto: Facebook/Progresívne Slovensko, Martin Poliačik, YouTube/SME