Igor Matovič sa rozhodol nesúhlasiť hneď v dvoch pre Slovákov dôležitých témach. Ako uviedol na sociálnej sieti, buchol do stola ohľadne povinných kvót migrantov, ako aj v prípade riaditeľa RTVS Rezníka, ktorý navrhol zvýšenie koncesionárskych poplatkov.

Európska únia sa snaží riešiť migračnú krízu aj tým, že členským krajinám odporučí kvóty prijatých cudzincov, aby odľahčila krajiny v prvej línií. V minulosti patrilo Slovensko k tým štátom, ktoré kvóty zásadne odmietali. Podľa najnovších slov je zrejmé, že ani nový premiér Igor Matovič, ktorý čelil kauze s manželkinými financiami v spoločnosti Arca, nemieni v tejto tematike ustúpiť, hoci je ochotný zasiahnutým susedom pomôcť.

Povinné kvóty nebudú, ale nebláznime, prosím! Európska komisia včera po 4 rokoch urobila druhý pokus, ako riešiť migračné krízy. Ten prvý jej celkom nevyšiel. Ale poučila sa. Všetci čakajú, že sa nezmôžeme na viac ako len opakovať mantru, ako odmietame povinné kvóty… a neponúkame žiadne alternatívne riešenia. Tieto doby skončili. Nebudeme hrať na podprízemné pudy, ale úprimne a odvážne našim európskym partnerom oznámime, že s povinnými kvótami zásadne nesúhlasíme, ale zároveň solidárne ponúkneme pomocnú ruku tým krajinám, ktoré kvôli nelegálnej migrácii veľmi trpia,” uviedol na sociálnej sieti. Zatiaľ presne nevedno, čo sa myslí pod pojmom pomocnej ruky pre trpiace krajiny.

Rovnako odmietol aj návrh RTVS pod vedením Jaroslava Rezníka, aby sa po 17 rokoch zvýšili koncesionárske poplatky. Občania aktuálne platia 4,64 eura, pričom návrh hovorí o takmer zdvojnásobení na sumu 8,50 eur na fyzickú osobu. Rezník chce peniaze Slovákov použiť na modernizáciu a rozvoj, no dodáva, že súčasná suma nestačí ani na pokrytie základných úloh verejnoprávnej televízie. “Odkaz strašiakom – koncesionárske poplatky sa zvyšovať nebudú. Roky sme ich kritizovali ako neférovú rovnostársku daň, takže určite ich teraz nebudeme dvíhať len preto, lebo si to niekto praje,” uviedol Matovič so slovami, že takýto návrh je absurdný.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Igor Matovic │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Sloboda a Solidarita, YouTube/SkyNews