Igor Matovič v týchto dňoch čelí otázkam novinárov ohľadne údajnej obrovskej investície jeho manželky Pavlíny do spoločnosti Arca Capital. Po pôvodnom nereagovaní sa premiér postavil pred kamery, kde zodpovedal otázky. Ku kauze zvolal tlačovú besedu aj Robert Fico.

Igor Matovič sa netají tým, že v minulosti podnikal a odviedol štátu nemalé dane. Pred pár dňami však prenikla na verejnosť informácia, že jeho manželka Pavlína mala údajne pred rokmi investovať milióny eur do spoločnosti Arca Capital, ktorá dnes čelí kvôli koronakríze finančným problémom. Dokonca hrozí, že nebude schopná veriteľom vrátiť ich peniaze ako aj výnosy. Je tak otázne, či sa pani Matovičová dostala na základe informácií ku svojim peniazom pred vypuknutím krízy, čím by bola znevýhodnená ostatná časť veriteľov.

Na kauzu konečne zareagoval aj Igor Matovič, ktorý sa postavil pred novinárov s jasným vysvetlením: “Od roku 2006 máme s manželkou rozdelené bezpodielové spoluvlastníctvo. Ja tým pádom už 14 rokov som tejto starosti sprostený a boli to štyri roky predtým, ako som do politiky išiel, takže nerobil som to kvôli tomu, že idem do politiky,” uviedol. Napokon dodal, že požičal kamarátom približne 100 miliónov korún bezúročne, no keďže nastali problémy s vrátením, rozhodol sa, že financie zverí do rúk manželky.

Na svoje časy podnikania je ale pyšný a nemá čo skrývať: “Prečo by som sa mal k tomu vyjadrovať? Zaplatil som viac ako 500 miliónov korún na daniach. Som hrdý, ako som podnikal a aké dane som platil. Dnes chcem ísť po krku každému jednému neplatičovi daní. A čo si moja manželka urobí s riadne zdanenými peniazmi, mi je úplne jedno. Je to jej slobodné rozhodnutie a vám to musí byť štyrikrát jedno, lebo vás do toho nič,” zakončil vysvetlenie. Na otázku, či išlo o sumu 10 miliónov eur, ale neodpovedal priamo: “Možno to je pravda, čo hovoríte, možno nie,” poznamenal. Pavlína Matovičová sa k medializovaným informáciám zatiaľ nevyjadrila.

Svoj názor sa však rozhodol vyjadriť Robert Fico, ktorý čelí hlasovaniu výboru po tom, ako ho prichytili odchádzať z luxusného kaštieľa. Predseda Smeru zvolal tlačovú besedu, na ktorej oznámil, že podáva na spoločnosť Arca trestné oznámenie. Na úvod poznamenal, že vo verejnom priestore sa pohybujú informácie o rôznych podivných finančných operáciách, ktoré robí rodina Matovičových, no nechcel komentovať klebety. Podľa Fica však mohla byť Matovičová zvýhodnená pred inými veriteľmi, ktorí už neuvidia svoju istinu ani výnosy. Na 1. októbra je pritom zvolaná schôdza majiteľov dlhopisov, pričom Fico spoločnosť upodozrieva vo vzťahu k Matovičovcom z porušenia zákona. Vysvetlenie Igora Matoviča navyše nie je preňho postačujúce: “No snáď týmto blbostiam niekto neverí?” opýtal sa Fico, ktorý nazval premiéra opäť podvodníkom a kriminálnikom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti │ Foto: Facebook/Igor Matovic, YouTube/HNtelevízia