V uplynulých dňoch čelil premiér Igor Matovič zvedavým otázkam ohľadom miliónových investícii jeho manželky Pavlíny do spoločnosti Arca Capital. Tá sa mala podľa medializovaných informácii dostať ku svojim peniazom ešte pred vypuknutím krízy, ktorá výrazne oslabila aj predmetnú finančnú skupinu.

V sobotu podvečer zvolal Igor Matovič tlačovú besedu, počas ktorej sa vyjadril k údajným teóriám ohľadom miliónových investícii jeho manželky. Ako vysvetlil, Pavlína Matovičová nikdy nemala cenné papiere v Arca Capital, ako tvrdili predstavitelia subjektov Smer-SD, Hlas-SD a Penta. Naopak, premiérova manželka si zakúpila tri zmenky vo firme Arca Investment vystavené v sumách po 200-tisíc eur, pričom prvú kúpila 25. septembra minulého roka, druhú 8. apríla tohto roka a tretiu 4. mája.

Ako uviedol Igor Matovič, do dnešného dňa jej nebolo nič vyplatené a nakoľko ide firma do konkurzu, čaká na výsledok rovnako ako aj každý iný veriteľ. O tejto informácii bol upovedomený od uplynulého týždňa, avšak očistiť meno manželky sa rozhodol jemne kontroverzným spôsobom.

„Rozhodol som sa dať čas ľuďom, ktorí ma nenávidia, aby si zgustli. Aby si zanadávali, poohovárali a pošírili bludy kade-tade. A stalo sa. Tí sú mi však úplne ukradnutí. Išlo mi o tých z vás, ktorí ste si aj napriek podsúvaným informáciám hovorili, že to nemôže byť pravda a verili ste mi. Bola to teda taká skúška ohňom. Skúška dôvery. Prepáčte,“ vyjadril sa premiér na sociálnej sieti. Svoje konanie však vysvetlil tým, že keď ide do boja, vždy chce presne vedieť, kto je s ním a kto využije prvú chvíľu, aby mu podrazil nohy. „Dnes to viem a ďakujem za doveru. Ide sa do boja,“ ukončil svoje vyjadrenie Matovič.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.