Igor Matovič aktuálne finišuje prípravy na celoplošné testovanie, ktorého sa nemusí zúčastniť len istá skupina ľudí. Je dobrovoľné, no napriek tomu vyvolalo množstvo otáznikov a nespokojnosti. V najnovšej diskusií poslal Pellegrinimu a Ficovi veľmi ostré slová.

Plošné testovanie obyvateľstva vyvolalo u mnohých otázniky či nespokojnosť. Odborníci z Inštitútu ľudských práv poukázali na to, že ak vás zamestnávateľ vyhodí preto, že sa nezúčastníte testovania, pôjde z jeho strany o trestný čin. Právnik Ivan Humeník zas uviedol, v ktorých prípadoch na testovanie nemusíte a aké sankcie vám hrozia. V najnovšom rozhovore prehovoril samotný Matovič ako aj Naď, pričom naložil i opozičným politikom.

Premiér krajiny v Denníku N verejne priznal, že sa dopustil počas vládnutia aj chýb, no po plošnom testovaní sa údajne stávame vzorom pre ostatné krajiny, kým Veľká Británia sem plánuje vyslať monitorovací tím a rovnako zvažuje testovanie. Aktuálne je jeho hlavným cieľom dostať Slovensko z pandemickej krízy, no dodáva, že je to občas únavné. Za prepadom volebných preferencií strany OĽaNO vidí aj médiá, ktoré mu denne nakladajú. Problém je podľa neho aj v tom, že nemá podporu u Richarda Sulíka a SaS: “Čokoľvek som urobil, bolo nedostatočné, lebo ešte sme mali reštaurácie otvoriť, ešte sme mali…. to vás tak zničí u ľudí,” sťažuje sa Matovič.

Rovnako ho mrzí, že Ficov Smer namiesto podpory testovania oznámil podanie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde. Predseda vlády tak opäť zopakoval, že jeho túžbou nebolo vo voľbách vyhrať a stať sa premiérom. Po tom, čo zažíva dennodennú kritiku aj od ľudí, poslal voličom jednoznačný odkaz, v ktorom vyslovil i veľmi ostré slová na adresu bývalých premiérov. “Ja to jednoducho nezvládnem, nedám to. Keď ľudia chcú, nech tu majú Fica, Pellegriniho, skorumpovaného jedného, druhého bastarda. Nech ich majú, keď po nich túžia,” šokuje. So Sulíkom aktuálne nezažíva také priateľské vzťahy ako v minulosti, no dodal, že sa dokážu akceptovať a spolupracovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Igor Matovic, Denník N