Štvrtkový deň sa v parlamente nesie v znamení napätia, keďže popoludní o 17-tej hodine je naplánované hlasovanie o nedôvere vláde. To bolo presunuté z utorka, kedy sa proti vláde nečakane vyslovili traja poslanci. Na dnes navyše OĽaNO zvolalo tlačovú besedu.

Novinári si museli poriadne počkať na vyjadrenie hnutia OĽaNO, ktoré na dnes ohlásilo tlačovú besedu. Predtým, ako v poobedných hodinách prebehne hlasovanie o nedôvere vláde, vystúpil pred kamery Igor Matovič. Minister ponúkol verejne svoju demisiu, pričom si stanovil dve podmienky zo strany SaS.

Nikdy neustupujem zlu, ale ešte viac mi záleží na rukojemníkoch a dnes sú rukojemníkmi všetci ľudia. Preto ponúkam SaS svoju demisiu, keď stiahne svoj návrh na odvolanie vlády a podporí štátny rozpočet v pôvodnom znení,“ uviedol. V týchto chvíľach prebiehajú ďalšie rokovania s neistým výsledkom. Michal Šipoš verí, že SaS pristúpi na požiadavky výmenou za demisiu Matoviča, ktorú „počas dvoch rokov našej vlády požaduje už po druhýkrát“. Zároveň označil krok Matoviča za štátnické gesto.

Podľa informácii Pravdy sa mali dostať členovia OĽaNO do sporu, pričom časť z nich tlačila na ministrov odchod. Kriticky sa mal údajne vyjadriť voči šéfovi aj minister obrany Jaroslav Naď. Ak by SaS s návrhom súhlasila, podľa zákulisných informácií by mohol byť novým ministrom financií štátny tajomník rezortu financií Marcel Klimek.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/DenníkN, FB/Igor Matovic, pravda.sk │ Foto: Televízia JOJ