Vláda Eduarda Hegera je v ohrození a práve počas utorkového hlasovania sa malo rozhodnúť, ako všetko dopadne. Z klubu Sme rodina odišli pred pár hodinami dvaja poslanci a neradostný odkaz má pre vládu aj nezaradená poslankyňa Slavěna Vorobelová, ktorá ju nepodrží.

Pád vlády Eduarda Hegera naberá v týchto chvíľach realistickejšie kontúry. Kým doposiaľ sa mohli politici spoľahnúť na tesný rozdiel v pár hlasoch, za posledné hodiny došlo k niekoľkým nečakaným zvratom.

Z klubu Sme rodina ohlásil odchod najprv Martin Borguľa, ktorý zahlasuje za pád vlády, pričom svoje hlasovanie podmieňoval odchodom ministra Romana Mikulca zo svojej funkcie. Následne ohlásil odchod aj Ján Krošlák, ktorý rovnako vysloví vláde nedôveru. Podľa informácií Plusky by tak malo za nedôveru hlasovať až 77 poslancov, hoci je potrebných len 76 hlasov.

Najnovšie prekvapila aj nezaradená poslankyňa Slavěna Vorobelová, ktorá na sociálnej sieti ohlásila, že pád vlády je nutný. “Je pre mňa neprípustné, aby premiér SR Eduard Heger pri obhajobe svojej vlády a práce pred Národnou radou SR vyhlasoval, že jeho vláda je proukrajinská, proeurópska, a tak to aj musí ostať. Pre mňa je najdôležitejšie, aby vláda bola v prvom rade proslovenská… Ja nie som vlastizradkyňou, preto slovenský národ nezradím a budem hlasovať ZA Slovensko,” uviedla okrem iného. V utorok napokon poslanci rozhodli, že hlasovanie o návrhu na vyslovenie nedôvery sa posúva na štvrtok (15. decembra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Slavěna Vorobelová, pluska.sk │ Foto: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR