Igor Matovič bol rozhodnutý podať demisiu a podpísať ju v Prezidentskom paláci. Vo štvrtok, kedy bolo zároveň naplánované hlasovanie o vyslovení nedôvery vláde, však prudko zmenil názor a demisiu odniesol. Kto bol záhadný muž, ktorý s ním v tom čase telefonoval?

Igor Matovič bol pri podpisovaní demisie v Prezidentskom paláci odhodlaný dokument odovzdať do rúk prezidentky. Počas celej oficiálnej ceremónie mal mať zároveň na telefóne neznámeho muža, s ktorým hovoril. V poslednej chvíli si svoj krok minister financií rozmyslel, dokumenty zobral a odišiel.

Neskôr uviedol, že človek, ktorého si veľmi váži, mu v telefóne povedal, že „bojovníci sa pred mafiou neskláňajú“. Odvtedy verejnosť špekuluje nad tým, kto bol muž, kvôli ktorému sa rozhodol Matovič demisiu nepodpísať. Samotný minister si zaumienil na sociálnej sieti vyvrátiť tvrdenie, že by ním mal byť poslanec Jozef Pročko.

NIE, nie je to pravda,“ odmieta zverejnené informácie. „Jedni tvrdia, že to bol záhadný kňaz, dnes iní, že Jožo Pročko, zajtra budú ďalšie fabulácie. Je to zbytočné. Nebol to nikto z politiky, nikto z cirkvi, ale niekto, koho určite nevystavím verejnému lynču,“ odpovedá. Nateraz tak ostáva totožnosť telefonujúceho aj naďalej zahalená rúškom tajomstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Igor Matovic, Televízia JOJ