V polovici decembra sa po napätí vo vláde rozhodol Igor Matovič, že podpíše v Prezidentskom paláci svoju demisiu, aby tak upokojil situáciu. Dal si v tom čase dve podmienky, no napokon si všetko rozmyslel. Teraz sa odhalilo, kto bol tajomný muž, ktorý ministrovi v demisii zabránil!

Minister financií sa rozhodol prísť do Prezidentského paláca podpísať svoju demisiu, aby tak upokojil napätú situáciu vo vláde. Dal si však podmienky, a to, aby Richard Sulík stiahol svoju požiadavku na pád vlády a aby bol schválený navrhovaný štátny rozpočet. Keď však dorazil do kancelárie prezidentky, svoju demisiu si náhle rozmyslel, zobral originál aj kópiu dokumentu a odišiel.

Igor Matovič mal mať po celý čas na telefóne neznámeho človeka, ktorý ho od demisie odhovoril. „Zároveň som telefonoval s človekom, ktorého si veľmi vážim a ktorý mi povedal: ‚Bojovníci sa pred mafiou neskláňajú.‘ Pre mňa to boli natoľko silné slová, že keď mi kancelár priniesol moju demisiu a kópiu, tak keď mi ich podával, tak som si ich zobral,“ vysvetlil svoje konanie expremiér.

Okamžite sa začalo špekulovať, či tým človekom nebola jeho manželka Pavlína. Tá však tieto domnienky zmietla zo stola. Ako však zistil Nový Čas, záhadný telefonujúci nebol nik iný ako jeho blízky kolega zo strany OĽaNO Jozef Pročko. Práve bývalý moderátor a zabávač sa postaral o to, že Matovič napokon v poslednej chvíli zmenil názor. Strana SaS sa po tejto informácii rozhodla zahlasovať za vyslovenie nedôvery vláde.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Jožo Pročko – stránka, RTVS