Premiér Igor Matovič sa v utorok zúčastnil relácie Face to Face, kde obhajoval potrebu celoslovenského testovania. Naďalej však pokračoval v duchu nezrovnaných účtov s ministrom hospodárstva, ktorý nenakúpil testy na decemer. Premiér označuje práve Sulíka za vinného zo smrti štyroch tisícok obetí koronavírusu a aj za miliardovú stratu v ekonomike štátu.

Ak premiér označuje za priameho vinníka úmrtí a ekonomických škôd Richarda Sulíka, mal by ho ako jeho “šéf” odvolať. Igor Matovič ho však mieni potrestať bičovaním jeho vlastným svedomím: “Lebo si myslím, že je dobré, aby tam zostal, aby sa zodpovedal voči tomu, čo spôsobil. V prvom rade by mal každý z nás mať svedomie. A svedomie hovorí, že keď som za takéto niečo zodpovedný, tak odstúpim aj sám, zbalím si švestky a jednoducho schovám sa,” tvrdí premiér.

Igor Matovič však nie je iba “ušľachtilý šéf”, ktorý dáva svojim ľuďom druhé šance. Premiér totiž potrebuje chrániť koalíciu a vládu pred jej rozpadom: Keď sa nám niekto vyhráža, že keď ho odvoláte, tak do mesiaca rozbije celú koalíciu a budú tu predčasné voľby. Tie životy tých ľudí nevrátim, bohužiaľ. Ale touto koalíciou, že zabránim jej rozpadu, ktorým sa teda strana SaS vyhráža, keď odvolám Sulíka, tak dokážem zabezpečiť to, že tu nezomrú ďalší ľudia. Chcem, aby sa k tomu pán minister hospodárstva postavil čelom. Je to jeho zodpovednosť!” Matovič okrem toho tvrdí, že Richard Sulík má v prípade svojho odvolania rozbiť klub “Za ľudí”, kde má údajne dohodnutú polovicu ľudí, ktorí by išli s ním.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

http://streamable.com/zelyol

Zdroj: YT/REFRESHER SK | Video: streamable.com | Foto: IG/igor_matovic_olano