Už o pár týždňov hrozí, že od septembra bude ,,vládnuť“ menšinová vláda bez strany SaS. Igor Matovič pravidelne zásobuje sociálnej siete tvrdou kritikou na adresu Richarda Sulíka. O to viac prekvapil občanov, keďže zrazu oznámil, že chce pomôcť zdravotným sestrám.  

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský vo februári tohto roka oznámil, že v rezorte chýbajú milióny eur, aby zvýšil platy zdravotníckemu personálu. Nárastom mzdy by motivoval lekárov i zdravotné sestry, aby nedávali výpovede a neodchádzali pracovať do zahraničia.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo Igor Matovič poriadne prekvapil ľudí, keď avizoval výrazné zvýšenie mzdy zdravotným sestrám. ,,…zrejme ešte dnes, zverejníme návrh na historicky najvyšší nárast platov zdravotných sestier v nemocniciach, ktorého prepočty som pred chvíľou dokončil. Verím, že sestričky a ich rodiny toto mimoriadne prilepšenie príjmu ako ospravedlnenie a zadosťučinenie za všetky predošlé vlády, ktoré na nich kašlali,“ napísal na sociálnej sieti.

Šéf strany OĽaNO následne vysvetlil, že Slovensko prísne šetrí na výdavkoch a otáča každé euro trikrát. Podľa jeho slov nekradnú a neberú úplatky, vďaka čomu sa im podarilo ušetriť a navrhnúť zvýšenie základného platu sestrám, no aj zavedenie príplatku za roky praxe.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Pixabay, FB/Igor Matovic