Zdá sa, že prichádza k novému politickému konfliktu, ktorého príčinou budú finančné odmeny pre seniorov za to, že sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Igor Matovič sa totiž rozhodol vysvetliť, ako došlo na ministerstve financii k obrovskej chybe.

Je to iba pár hodín, čo poslanec Miroslav Kollár oznámil, že jeho svokre prišiel šek na 300 eur za jej trojnásobné očkovanie, a taktiež želanie k pevnému zdraviu. ,,Len s tým pevným zdravím to bude asi problém. Pred mesiacom zomrela. Pochovali sme ju týždeň pred Vianocami,“ povedal vo videu nahnevaný primátor Hlohovca.

Na pochybenie ministerstva financii zareagoval aj samotný Igor Matovič. ,,…nuž, stáva sa. Databázy nie sú tak prepojené, aby ihneď počas Vianoc zaregistrovali, že adresát zomrel. Druhá vec je, že nebohá svokra splnila podmienky a má nárok na 300 eur očkovací bonus, a preto budú predmetom dedičského konania tak, ako by bol preplatok za plyn či elektrinu doručený po úmrtí,“ vysvetľuje predseda strany OĽaNO.

Expremiér je presvedčený, že Kollár iba využil šancu, aby si do neho mohol ,,rýpnuť“ a neváhal zneužiť svoju mŕtvu svokru. ,,Hlohovčania, verím, že tento narcistický úkaz už za primátora nezvolíte,“ odkázal obyvateľom mesta na adresu poslanca.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/Miroslav Kollar SPOLU-občianska demokracia, Twitter, YT/HNtelevízia