Milan Lučanský koncom júna oznámil, že odstupuje z postu policajného prezidenta. O uvoľnenie služobného pomeru požiadal k dátumu 31. august, v dôsledku čoho minister vnútra pred pár hodinami zverejnil meno jeho nástupcu.

Policajný prezident sa rozhodol vzdať svojho postu po nástupe novej vlády, pričom dôvodom mala byť politizácia polície, s ktorou absolútne nesúhlasí. Lučanský nemal dôveru k novému ministrovi vnútra, a dokonca mal siahať do právomocí jeho funkcie.

51-ročný policajt tak po 30 rokoch služby oficiálne končí v policajnom zbore. ,,Napriek tomu, že sa v niektorých otázkach názorovo rozchádzame, myslím si, že urobil aj veľa dobrej práce, za ktorú mu ďakujem nielen ako minister, ale aj ako občan Slovenskej republiky. Prajem mu všetko dobré do jeho ďalšieho života a hlavne pevné zdravie,“ napísal na sociálnej sieti Roman Mikulec.

Minister vnútra zároveň na tlačovej konferencií oznámil, že dočasným policajným prezidentom bude Peter Kovařík. Do 30 dní bude vypísané výberové konanie na pozíciu policajného prezidenta, pričom ju Kovařík bude zastávať až do vymenovania nového policajného prezidenta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/PRAVDA  |  Foto: FB/Roman Mikulec-minister vnútra, Polícia SR