Minister Naď v rozhovore pre New York Times: PUTINA prirovnal k…!

Dátum:

Minister obrany Jaroslav Naď poskytol rozhovor pre známy americký denník The New York Times. V ňom sa vyjadril k osobe ruského prezidenta Vladimira Putina poriadne ostrými slovami. Taktiež povedal svoj názor na situáciu na Ukrajine, ako aj na Slovensku.

Minister Jaroslav Naď, ktorý nedávno uviedol, že na Slovensko môže prísť po schválení parlamentom ďalších 900 NATO vojakov, v rozhovore prehovoril o osobe Vladimira Putina. Ruského prezidenta pritom slovenský politik prirovnal k Adolfovi Hitlerovi, pričom toto prirovnanie zaznelo už viackrát aj z úst zahraničných politikov.

Naď tiež poznamenal, že systém S 300 nebol na Ukrajine zničený tak, ako to deklarovalo Rusko, a túto informáciu si mal preveriť priamo na Ukrajine. Ruské správy označil teda za falošné s pravdepodobným cieľom zachovať Moskve tvár a upokojiť ruských pilotov.

Rovnako je presvedčený, že Slovensko je frontový štát a Ukrajina bojuje aj za našu budúcnosť. ,,Ale to je nová svetová realita. Sme frontový štát. Na našich hraniciach máme vojnu a do našej krajiny prišlo viac ako 330-tisíc Ukrajincov,“ poznamenal so slovami, že Putin musí byť zastavený skôr, ako by sa mohol presunúť viac na západ. Putin pritom najnovšie podľa Washington Post adresoval Amerike a jej spojencom ostrý odkaz v podobe diplomatickej nóty. ,,Vyzývame USA a ich spojencov, aby zastavili nezodpovednú militarizáciu Ukrajiny, ktorá môže mať nepredvídateľné následky pre regionálnu aj medzinárodnú bezpečnosť,“ odkázal Putin, ktorý tiež upozorňuje pred nedodaním plynu európskym krajinám.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  nytimes.com, washingtonpost.com │ Foto:  YT/Denník N, The Telegraph

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...