Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková sa o hlasy voličov uchádzala počas parlamentných volieb v roku 2020 pod Kiskovou stranou Za ľudí. V sobotu ale prišla so zásadným vyhlásením, ktorým politička vyjadrila svoje nové smerovanie do budúcnosti.

Mária Kolíková ako ministerka spravodlivosti urobila zásadný krok, ktorý by mal posilniť jej politickú budúcnosť. Ako uviedla na sociálnej sieti, zúčastnila sa sobotného kongresu strany SaS, ktorej ponúka svoje odborné skúsenosti.

Slovensko potrebuje reformy ako soľ, osobitne pre školstvo, zdravotníctvo i spravodlivosť. Aby sme mali vzdelané, zdravé a spravodlivé Slovensko,” uviedla. Ministerka podotkla, že nestačí mať len predstavy a plány, ale najmä silu presadiť ich. Vyzdvihla pritom kvalitné programy strany Sloboda a Solidarita, s ktorou podľa vlastných slov cíti blízkosť.

Spomenula aj podporu strany SaS počas vládnych či koaličných kríz, na ktorej odvahu, odbornosť i slovo sa môže spoľahnúť. Politička sa domnieva, že spoločne dokážu presadiť dobré veci či zabrániť tým zlým. “Chcem prispieť k posilneniu tohto zväzku a preto, ak bude v SaS záujem o bližšiu spoluprácu, som pripravená stať sa jej súčasťou,” predostrela ponuku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto:  FB/Mária Kolíková