SHL (Slovenská hokejová liga) je druhou najvyššou a zároveň popri TIPOS extralige profesionálnou hokejovou súťažou, ktorú má právo hrať na základe platných podmienok rovnako ako najvyššiu súťaž dvanásť tímov. Žiaľ, prakticky každoročne je s účastníkmi nejaký problém.

Vzhľadom k nie práve veľkému diváckemu záujmu, z nedostatku sponzorov a podobne sa rok čo rok nejaký klub do súťaže neprihlási a tak sa hrá buď neúplná alebo sa hľadajú možní náhradníci. Inak tomu nie je ani tentokrát.

MŠK Púchov sa stal v sezóne 2023-24 víťazom 2. hokejovej ligy a mal teda právo priameho postupu. Ten ale vedenie klubu napokon nevyužilo, a to po zrelej úvahe, o ktorej informovalo fanúšikov na sociálnej sieti Facebook s vierou, že to pochopia. Ako sme písali po sezóne, pre Púchov to mal byť návrat do druhej najvyššej ligy po trinástich rokoch, no nestane sa tak.

Návrat po 13tich rokoch? Veľký hokejový obrat na Slovensku!

Vedenie klubu v stanovisku uvádza predovšetkým problémy s financovaním a nutnou výraznou obmenou kádra a splnenie ďalších náležitostí, keďže rozdiel medzi amatérskou 2. ligou a profesionálnou SHL je výrazný. Celé stanovisko si môžete prečítať na priloženom odkaze.

Každopádne, na tento klub sa určite tešili viacerí skalní fanúšikovia iných tímov, veď Púchov je mestom, kde by bola veľmi dobrá dostupnosť, len v regióne by mal hneď dvoch súperov, a síce Dubnicu a Považskú Bystricu, ktoré sú vzdialené sotva 20 minút cesty. Na mape SHL sa tak údajne objaví HK Detva, ktorá bola porazeným finalistom.

Zdroj | Foto: FB/MŠK Púchov Muži