Nedávno sme vás informovali o smrti Alice Bielikovej, ktorá bola známou redaktorkou a v minulosti zastávala aj pozíciu poslankyne NR SR. Jej stratu veľmi ťažko nesie jeden z jej synov, ktorý je dlhoročným moderátorom televízie TA3.

Peter Bielik pred pár dňami prišiel o milovanú mamu, ktorá patrila k významným osobnostiam slovenského rozhlasu, no počas svojej kariéry sa zhostila aj role poslankyne. Dlhé roky bojovala s neurologickým ochorením, v dôsledku čoho bola umiestnená do hospicu, kde sa rozšírilo ochorenie COVID-19.

Moderátor televízie TA3 uviedol, že jeho mama mala týždeň príznaky, no všetky testy boli negatívne. ,,Avšak koncom minulého týž­dňa test už potvrdil, že má covid. Začala ťažko dýchať, mala aj kašeľ, a tak ju napojili na kyslík, ale saturácia sa nezlepšovala… Bol to v podstate rýchly koniec,“ povedala tvár relácie Téma dňa pre cas.sk.

Bielikovej krehké zdravie tak ešte zhoršil koronavírus, ktorý sa jej stal napokon osudným. Podľa dostupných informácií mala zomrieť na zlyhanie pľúc. ,,Bola mi udelená výnimka a mohol som ísť za ňou. Akurát, keď som tam bol, tak dodýchala, držal som ju za ruku,“ smutne opísal posledné minúty jej života, pričom pohreb sa uskutoční až o pár dní. Podľa slov redaktora sa čaká na jeho brata, ktorý má prísť z Austrálie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Televízia TA3, Twitter