Nedeľná politická diskusia V politike na stanici TA3 sa začala netradične. Moderátor Richard Dírer totiž hneď na úvod vyrozprával príbeh svojej mamy – učiteľky, ktorá zomrela čoskoro po odchode na dôchodok. Následne sa obul do vlády, ktorá by mala podľa jeho slov riešiť situáciu slovenských učiteľov. 

Reláciu na TA3 V politike moderuje aktuálne Richard Dírer. 46-ročný moderátor sa v nedeľu rozhodol začať diskusiu netradične. Pred kamerami porozprával príbeh svojej mamy, ktorá celý život učila deti slovenčinu a nemčinu. Po tvrdej práci skončila s minimálnym dôchodkom, ktorý si navyše nestihla užiť, keďže krátko po odchode zo stresujúcej práce zomrela.

Prečo poznám tento príbeh? Lebo tá učiteľka sa volala Eva Dírerová a bola moja mama. Ak by ešte žila, tak by určite chcela tejto krajine zagratulovať k ,heroickému‘ výkonu, ktorý dosiahla. Platy učiteľov sa napriek dohodnutému zvýšeniu prepadnú,“ dodal. Učiteľom sa po dohode s vládou platy zvýšia od januára o 10 percent a od septembra o 12 percent, no to zrejme pokryje len infláciu, ku ktorej budúci rok dôjde.

Dírer sa následne obul do ministerstva školstva, že za celé tie roky problém s nízkymi platmi učiteľov neriešili. „Je pre mňa nepochopiteľné, že doteraz sa nikto – ani bývalý minister školstva, ani ten súčasný, ani žiadna z poslankýň či poslancov – nepostavil a nepovedal učiteľom: ,prepáčte, budeme to riešiť‘,“ hnevá sa. Dodal, že práve učitelia sú ľudia, ktorí ich naučili čítať, písať či formulovať zmysluplné vety. Ďalšia moderátorka TA3 pritom ohlásila odchod, pričom ide zároveň o partnerku známeho politika Smeru.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3/V politike │ Foto: TA3