Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská sa naďalej nachádza vo väzbe, pričom sa snaží dostať von všetkými možnými spôsobmi. Dokonca sa rozhodla pre protestnú hladovku, ktorá vôbec nesplnila svoj účel.

Monika Jankovská dospela ku krajnému riešeniu, keď 12. septembra začala držať protestnú hladovku. Prvým dôvodom malo byť údajné nezákonné konanie a rozhodnutie vyšetrovateľa pri kauze Fatima. Taktiež malo dochádzať k porušovaniu jej základných práv a tretím dôvodom malo byť ,,šikanózne a nezákonne zasahovanie Ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej“ do slobodnej voľby obhajcu bývalej tajomníčky.

49-ročná žena musela napokon po dvadsiatich dňoch dočasne prerušiť hladovku, keďže sa jej zdravotný stav výrazne zhoršil a skončila na infúziách. Je však zrejmé, že akt zúfalstva trestanej blondínky bol neúčinný. Senát Najvyššieho súdu SR totiž pred pár hodinami zamietol všetky jej sťažnosti i námietky bývalého sudcu Richarda Molnára.

Podľa rozhodnutia sudcov budú obaja vo väzbe minimálne do 11. marca 2021, no Denisa Cviková bola ihneď prepustená na slobodu, keďže jej skončila základná lehota trvania väzby v prípravnom konaní. ,,Vyjadrujem sklamanie vzhľadom na tú skutočnosť, že sudca pre prípravné konanie vo svojom rozhodnutí skonštatoval, že vyšetrovanie neprebieha plynule a plánovito. Tým dochádza k výrazným prieťahom v trestnom konaní, obzvlášť, keď ide o väzobnú vec. Je pre mňa preto nepochopiteľné rozhodnutie odvolacieho súdu,“ povedal Jankovskej obhajca Peter Erdős pre tvnoviny.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/SME, Televízia TA3