Monika Jankovská sa pred dvadsiatimi dňami rozhodla pre protestnú hladovku za múrmi zariadenia v Banskej Bystrici. Hoci nemala stanovený cieľ ani dátum ukončenia, jej zdravotný stav sa odrazu zhoršil do takej miery, že musela pristúpiť k radikálnemu kroku.

Monika Jankovská je vo vyšetrovacej väzbe od marca a už teraz je jasné, že po rozhodnutí súdu sa jej pobyt predĺži až do marca 2021. Po najnovšom obvinení v kauze baru Fatima, po obvinení jej svata, ako aj zákaze návštev syna-právnika, sa bývalá štátna tajomníčka rozhodla držať za múrmi zariadenia v Banskej Bystrici protestnú hladovku.

Hoci si bývalá sudkyňa nestanovila konkrétne ciele ani dátum ukončenia hladovky, zdá sa, že jej telo tento nápor nezvládne. Nedávno pritom zaznelo varovanie lekára, ktorý upozornil na nebezpečné následky hladovky s ohrozením života. Po 17 dňoch jej bolo napokon umožnené hovoriť s Branislavom Zurianom, pričom o stretnutie požiadala písomne listom. Nevedno, či sa Jankovská rozhovorila o ďalších kauzách a vysokopostavených politikoch, ako mala sľubovať, no toto stretnutie môže veľa zmeniť.

Zdravotný stav Kočnerovej kamarátky, ktorá si s obvineným podnikateľom vymenila tisícky správ, sa však po 20 dňoch hladovania výrazne a prudko zhoršil. Jankovská mala podľa informácií portálu Topky skončiť na infúziách a údajne nedokázala ani chodiť. „Vzhľadom k skutočnosti, že mojej klientke sa výrazne zhoršil zdravotný stav, na odporúčanie lekárov bola nútená prerušiť protestnú hladovku. V súčasnosti je pod lekárskym dohľadom v Ústave na výkon väzby a výkon trestu Banská Bystrica. Akonáhle jej to zdravotný stav umožní, bude pokračovať v protestnej hladovke z dôvodov, ktoré uviedla pri jej zahájení,“ potvrdil jej právny zástupca Peter Erdös a dodal, že dochádza k opakovanému porušovaniu základných práv, slobôd a k nezákonným postupom voči jeho klientke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: YouTube/SME