Internetom často kolujú rôzne príbehy ľudí, ktorí nevedia, ako s pravdou von, nevedia povedať niečo svojim blízkym, hanbia sa a možno čakajú na komentáre od ľudí, na ich reakcie. Špecifickým webom je americká Quora, kde ľudia pokladajú otázky, odpovedajú na otázky iných, zdieľajú pod rúškom anonymity svoje príbehy a to rozličné.

Pomerne zaujímavým prípadom je jeden muž, ktorý má pochybnosti v podstate o sebe samom a tom, ako s pravdou von.

Tento muž je bežným zamestnancom veľkej spoločnosti, zarába podľa jeho slov ľahko nadpriemerne, no žiaden milionár nie je. Má manželku, dve deti, auto, nie je podľa jeho slov ničím tak celkom zvláštny. Má ale svojské tajomstvo.

Už v mladosti mal rád šport, zaujímal sa o všetko okolo neho a hneď ako to bolo legálne, začal stávkovať na športové podujatia. V malom, nemal veľa peňazí. Raz vyhral, inokedy nie. Ale postupne začal byť na rozdiel od väčšiny v pluse. Nie veľa, ale viac týždňov či mesiacov vyhral viac ako vložil.

Raz, keď vyhral necelých sto dolárov, si šiel vybrať výhru na kamennú pobočku, a to v prítomnosti svojej manželky (vtedy ešte priateľky). Tá sa zhrozila, keď zistila, že jej muž stávkuje a keďže mala v rodine a blízkom okruhu známych niekoľko ľudí, ktorí sa vďaka návštevám kasín či stávkovaniu na športové podujatia dostali do dlhov, nezaujímalo ju, že on si bol vyhrať výhru.

„Aj priateľ mojej kamošky zo strednej sa chválil výhrami, no odrazu sa prevalilo, že na jednu výhru pripadalo desať prehier a ani neviem, ako napokon skončil,“ povedala mu a naznačila, že s hazardérom nebude.

→ POKRAČOVANIE NA 2. STRANE