Hlavný vysielací čas patril uplynulú nedeľu večer hudobnej šou Česko Slovensko hľadá Superstar, kde sa objavilo zopár zaujímavých talentov. 6. ročník mimoriadne obľúbenej súťaže odštartoval doslova nad očakávania, pričom viac než ktokoľvek iný hviezdila 5-členná porota!

Martin Chodúr, Lukáš Adamec, Sabina Křováková, Emma Drobná a Tereza Mašková! Kým Česko a Slovensko našlo od roku 2009 už päť svojich oficiálnych spoločných Superstar, v poradí šiesta séria “federálnej” súťaže má za sebou len prvú epizódu. Známe castingové priestory prešli v posledných mesiacoch rozsiahlou rekonštrukciou a v zmodernizovanom štúdiu sa 550 nádejných umelcov postavilo pred vynovenú porotu. A práve tá divákov zaujala zrejme viac, ako samotní speváci.

K obávanému katovi Paľovi Haberovi totiž v aktuálnom ročníku pribudli až štyri čerstvé tváre, ktoré pri nádejných spevákoch nešetrili kritikou, humorom, súcitom, ale ani pochvalami. Snáď najväčším prekvapením pre fanúšikov bola otvorenosť a krása speváčky Moniky Bagarovej, ktorá sa ukázala ako rozvážna a očarujúca Femme Fatale. Pôvabom za ňou však nezaostávala ani herečka Patricie Pagáčová, pričom tá hodnotila viac než “dokonalý” spev celkové vyžarovanie hudobníkov na diváka.

Kým doposiaľ patril k najobávanejším katom práve Paľo Habera, tentokrát mu v ostrosti okrem budúcej mamičky Moniky konkuroval aj Leoš Mareš, ktorý sa z času na čas nezdržal a iróniou sebe vlastnou komentoval vystúpenia spevákov. Najvtipnejšou zložkou poroty bol napokon podľa očakávaní Marián Čekovský, pričom mnohokrát vyjadril podporu a empatický komentár aj k súťažiacim, ktorých by zrejme ostatní porotcovia potopili.

Prerazia v šoubiznise?

Prvá epizóda hudobnej šou začala vystúpením kontroverzného Jiřího Matuchu, ktorý si pred kamerami urobil hanbu zrejme na celý život. Český Jean-Claude Van Damme totiž viac než spev predviedol svojské “bojové umenie”, ktoré nepresvedčilo ani divákov, ani porotu. Paľo Habera mu však pred číslom poutieral vreckovkou nos, nakoľko sa po opakovaných rozštepoch, drepoch či pobehovaní výrazne potil.

„Mohol by si, prosím, po tomto vystúpení, prosím ťa, skočiť na úrad Praha, teraz neviem asi 3, 4, 5… To je jedno. A dať tam pod dozorom prehlásenie, že poskytuješ svoj mozog na vedecké účely po tvojej smrti?“ opýtal sa ho predtým, ako ho z miestnosti bez slova vyviedol Marián Čekovský, šokovaný Habera, ktorý však perlil aj pri inej súťažiacej. „Ja som strašne rád, že si tu, pretože konečne je tu niekto, kto má väčší nos ako ja,” povedal sympatickej Dominike.

Usmiata milovníčka farebných ponožiek však zaujala porotu nielen svojim výzorom, ale predovšetkým fantastickým hlasom. „Bola tam jedna dobrá, taká s tým veľkým nosom. Ľudia si ťa budú pamätať. Je skvelé mať iný nos, ako všetci ostatní. A vieš, čo je ešte skvelé? Popritom niečo vedieť. A ty vieš fakt dobre spievať!“ povedal jej Habera, pričom ocenil jej charakteristické črty.

Aby toho nebolo málo, okrem “brutálnych nie”, ktoré spevák rozdával súťažiacim ako na bežiacom páse, sa o úsmevný moment postaral i Marián Čekovský. Ten vyzdvihol výkon i vzhľad bývalej účastníčke Miss Karin Křížovej. „Bolo to výborné. Ste veľmi pekná. A to spievanie sa podľa mňa zlepší. Ale komplexne vzaté – dobrý motor, dobrá karoséria,“ povedal rodák z Humenného. Výber “superstarovských katov” sa síce spočiatku podrobil kritike, avšak už po prvej epizóde je evidentné, že akuálne pôjde zrejme o doposiaľ najlepšie zloženie poroty, ktoré si diváci zamilovali hneď po prvej epizóde!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Markiza