Na Slovensko dorazili prvé vakcíny proti Covidu: Očkovať sa začne dnes!

Dátum:

Na Slovensko dnes dorazili prvé vakcíny! Dlho však po náročnej ceste v laboratóriách oddychovať nebudú, s ich aplikovaním sa totiž začne ešte dnes, 26. decembra o 19:00 v Nitre. Vstupuje dnes Slovensko do novej éry a vírus zostane len nepríjemnou spomienkou? „Svetielko na konci tunela. Už sa ho len nebáť,“ komentuje situáciu Igor Matovič, ktorý trávil Vianoce osamote.

Prvé vakcíny dorazili na Slovensko, očkovanie sa začína už dnes o 19. hodine v Nitre. Ďalej bude pokračovať vakcináciou zdravotníkov a zástupcov kritickej infraštruktúry v nemocniciach v Košiciach, Bratislave a v Banskej Bystrici.

Ministerstvo zdravotníctva sa na sociálnej sieti prihovára širokej verejnosti v snahe ozrejmiť a zdôverihodniť účinnosť a potrebu očkovania proti ochoreniu Covid 19: „Práve očkovanie predstavuje najúčinnejší spôsob prevencie pandemických ochorení vrátane COVID-19.
Očkovaním získavame: Osobnú ochranu jednotlivca, ktorý je očkovaný, kolektívnu ochranu komunity/spoločnosti,“ informuje ministerstvo zdravotníctva.

Aby vakcína nabrala skutočný význam a pandémiu zastavila, je dôležité preočkovať viac ako 60 – 70 % populácie. Ministerstvo zároveň dodáva, že dnešným dňom sa začal proces minimalizovania počtu úmrtí, minimalizície preťaženia akútnych a intenzívnych lôžok v zdravotníckych zariadeniach, ochrane zdravotníckych pracovníkov a ochrane zložiek kritickej infraštruktúry krajiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj: MZSR, FB/Igor Matovic | Foto: wikimedia.org | Video: streamable.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....

Herečka s manželom idú do väzenia: Tri roky zneužívali 13-ročnú školáčku!

Slávna herečka čelí spoločne s manželom mimoriadne vážnemu obvineniu,...