Slovensko je pre zahraničné spoločnosti pomerne atraktívne a už čoskoro sa budeme môcť u náš pýšiť ďalšou veľkou spoločnosťou, ktorá dá prácu stovkám osôb. Prichádza tentokrát z Číny a ak sa osvedčíme, mohla by to byť príležitosť pre Slovensko s azda najväčšou ekonomikou sveta spolupracovať v budúcnosti vo veľkom.

Na Slovensko prichádza veľká investícia. Novú fabriku na výrobu bateriek, takzvanú gigafabriku, postaví čínska spoločnosť Gotion a slovenská firma InoBat na juhu krajiny v priemyselnom parku v Šuranoch. Spoločný čínsko-slovenský podnik Gotion InoBat Batteries podpísal vo štvrtok memorandum o porozumení so slovenskou vládou.

Gotion má celkovo cca 20 tisíc zamestnancov a tržná hodnota spoločnosti je 43,4 miliardy čínskych juanov (viac ako 5 miliárd eur).

Celková výška investície sa údajne môže vyšplhať na niekoľko miliárd eur. Výstavba fabriky sa začne v roku 2024, v roku 2026 by mala začať výrobu, pričom sa počíta až s vytvorením 1 500 pracovných miest. Už v prvom štádiu sa počíta s výrobou státisícov batérií do elektromobilov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený VinFast Europe (@vinfasteurope)

Na Slovensko prichádza veľká spoločnosť: Zamestná stovky ľudí!

Zdroj: Pravda | Foto: Pixabay